Medlemmer

Medlemmer i Sakskøbing Tambourkorps og Brass Band

Medlemmer i Sakskøbing Tambourkorps & Brass Band Efterårår 2021

Brass Band (40+4=44)

NR Navn Instrument Andet
16 Nina Steen Eb-Cornet Fløjte – Ork. Rep.
57 Vanessa G. Hoffman Solo-Trompet Fløjte
09 Tobias Juliussen Solo-Cornet Fløjte
54 Andre´ Niemi Solo-Cornet
19 Christina Philipps Repiano cornet Fløjte
42 Cathrine Flindt Sidor 2. Cornet
58 Thea Holm-Eriksen 2.Cornet
67 Annsofie Kragh Hansen 2.Cornet
60 Marcus Bohn-Mathiesen 2.Cornet
06 Kirstine H. Rosendahl Buch 3.Cornet Fløjte
43 Nikolas Kristensen 3. Cornet
07 Aage Lund 3. Cornet
23 Anders Ramsing 3. Cornet
71 Rikke Buchleitner Flugelhorn Fløjte - Leder Putterne
62 Camilla B. Lundqvist Flugelhorn Fløjte
39 Merete Stryhn Lohse Altsaxofon/Baryton Sax Vicedirigent
10 Morten Koborg 1.Althorn Webmaster
20 Benjilyn Jensen 1.Althorn
64 Ea Gohlke 2.Althorn
12 Merle Diemer Rasmussen 2.Althorn
05 Gabi Køhler Balling 1.Baryton Ork. Repræsentant
33 Helle B. Nielsen 1.Baryton Næstformand - March
03 Sabine Humlegaard 2. Baryton Passiv
08 Marius Diemer Rasmussen 2. Baryton
30 Max A. Fokt 2. Baryton
44 Hanne Grønager 2. Baryton
53 Alice Deleuran 2. Baryton
55 Nick Borreskov 2. Baryton
01 Michael B. Madsen 1.Trombone Musiskleder - Dirigent
73 Marianne Funch 2.Trombone
45 Karsten Agersted 1-2 Trombone Passiv
21 René B. Kappe Bas-Trombone
36 Ulrik K. Pedersen Euphonium Vicedirigent
46 Charlotte Bohn Euphonium ”Med”-leder Putterne
34 Tina Dannefer Eb-Tuba
70 Rene Borreskov Bb-Tuba
75 Lucas Madsen Bb-Tuba
26 Morten Bohn-Mathiesen Trommesæt
15 Brigitte Zeuthen Larsen Pauke & Percussion Orkesterleder – Major - March
87 Tina B. Larsen Fanebærer Kasserer
79 Uffe Bressing Cornet Passiv
24 Anders Philipps Trompet Passiv
50 Jeanette Johansson Eb-Tuba Passiv
22 Sanne Andersen Percussion Passiv

 

Fløjter & Lyre (12)

NR Navn Instrument
02 Amanda Ruskov Fløjte Instruktør
04 Mira Kørup Fløjte
17 Sabine Pedersen Franck Fløjte
18 Michala Steen Fløjte Instruktør
29 Anne Sofie Hansen Fløjte Passiv
31 Freja Wede Fløjte
41 Emmelie B-Kappe Fløjte
65 Maja G. Jørgensen Fløjte Instruktør
76 Cordelia Kjeldgaard Fløjte
78 Amelia Fokt Fløjte
48 Josephine B. Siedler Bb-Lyre
49 Laurine Kristensen Bb-Lyre

 

 

 

Drumline (11)

NR Navn Instrument
11 Daniel Bohn Palle Snare-drum
13 Asger Emil Olsen Snare-drum
14 Markus N. Christensen Snare-drum
52 Sihlas Bohn-Mathiesen Snare-drum
68 Niklas Weishaupt Snare-drum Instruktør
74 Filip Wede Snare-drum
35 Tobias R. Christoffersen Quard-drum Instruktør
38 Michael Dannefer Bas-drum
32 Noah Larsen Bas-drum
59 David Lauridsen Cymbal
56 Martin Mortensen Cymbal

 

 

Junior Orkesteret (9 )

NR Navn Instrument
102 Signe B- Kappe
103 Lukrecija Kemesyte
105 Anna Rahbæk Lohse
106 Teodor G. Fokt
109 Marius Østergaard
112 Juline T. Christensen
113 Thea B. Kappe
114 Lara K. Krøyer
115 Wigga A. Hansen

 

 

Passive - Støttemedlemmer (22 )

NR Navn Tidligere Instrument
130 Martin Larsen Slagtøj
131 Jeannette Stoltenberg Trompet
132 Vibeke Ruskov Slagtøj
133 Lina Kappe Fløjte
134 Tom Nielsen Tuba
135 Martin Jakobsen Slagtøj
136 Anette Bohn-Mathiesen Flugelhorn
137 Jari Mathiesen Slagtøj
138 Rete Diemer Althorn
139 Tanja Jørgensen Fløjte
140 Cecilie B. Kørup Lyre
141
142 Anne-Lise Jonasson Althorn
143 Morten Pihl Andersen Baryton
144
145 Lene H. Engbirk Cornet
146 Jonas Svendsen Tuba – Euphonium
147 Simon Piil Braun Tuba
148 Søren H. Engbirk Flugelhorn
149 Alexandra Aa. Kjær Alt Saxofon
167 Bennedikte Breitenstein Lyre
168 Christina Lindegaard Trompet
169 Tommy Østenblad n
170 Bo Engbirk Baryton